O školce

Naše mateřská škola se nachází v klidné okrajové části města Znojma, jen pár kroků od Gránického údolí, zároveň však v blízkosti centra města. To nám dává možnost být nejen ve středu dění, ale i seznamovat děti s přírodou a vést je k její ochraně.

V přízemní části budovy bývalé základní školy T. G. Masaryka máme tři třídy, dvě z nich jsou věkově smíšené, třetí třída slouží dětem dvou až tříletým. K dispozici nám je také školní jídelna, tělocvična a školní zahrada. Kapacita mateřské školy je 72 dětí.

Mateřská škola Pramínek je školou rodinného typu, dbáme na úzkou spolupráci mezi školou a rodinou, snažíme se rozvíjet dobré vztahy mezi učitelem a rodičem, i dětmi samotnými, a těší nás vznikající přátelství mezi rodiči dětí, ať už na společných akcích pořádané mateřskou školou, či jen tak náhodně mimo ni.

Vzdělávání dětí probíhá v souladu se školním vzdělávacím programem Putování s Pramínkem, do kterého mají rodiče možnost nahlédnout u každé třídy. Součástí vzdělávání jsou různé výlety, exkurze, edukační programy, tvořivé dílny, či divadélka. Děláme vše pro to, aby děti u nás byly spokojené, šťastné a rády se k nám vracely.

Těšíme se na Vás!

Kolektiv mateřské školy

Navýšení cen stravného

Vážení rodiče,
z důvodu stále rostoucích cen potravin a energií musíme přistoupit k navýšení ceny školních obědů a dopoledních svačinek.
Chceme i nadále dětem zajistit kvalitní suroviny na přípravu obědů, a proto je navýšení ceny nevyhnutelné.

Navýšení cen je platné od 1. 4. 2023

Strávníci, kteří platí stravu inkasním způsobem a mají zadaný horní limit inkasa, prosím překontrolujte si, zda tento limit bude dostačující, nebo je třeba limit navýšit.

Celodenní jídlo MŠ 3-6 let:

přesnídávka        10,00
oběd                  22,00
svačina              10,00

celkem:               42,00  včetně pitného režimu

Celodenní jídlo MŠ 7 let a více:

přesnídávka     11,00
oběd               24,00
svačina           11,00

celkem:              46,00  včetně pitného režimu

Co potřebují děti do MŠ

Tričko krátký/dlouhý rukáv

Lehké tepláky, kraťasy, legíny, sukně

Oblečení na zahradu (podle ročního období)

Kompletní náhradní oblečení pro případ zašpinění (včetně ponožek a spodního prádla)

Pyžamo

Bačkory s vhodnou podrážkou (neklouzavou, nebarvící)

Boty vhodné na školní zahradu nebo na procházku

Gumáky a pláštěnka

Hrneček na pití (z umělé hmoty)

Prosíme, aby byly všechny věci podepsané.

V průběhu roku je potřeba sledovat změny počasí a podle toho přizpůsobovat oblečení dětí v přihrádce.

Základní informace pro rodiče

Školní vzdělávací program MŠ

Školní řád mateřské školy

Žádost o přijet dítěte k předškolnímu vzdělávání