Ukradené Vánoce a dopis Ježíškovi

Dnešní předvánoční pondělí strávili žáci 1. A poněkud netradičně. Zahráli si totiž na detektivy, kteří museli vystopovat pachatele - zloděje saní. Někdo totiž ukradl v noci, když všichni sobi spali, Santa Clausovi tento rychlý dopravní prostředek, kterým rozváží lidem dárky. Vánoce byly v ohrožení!

Detektivové museli plnit různé úkoly z ČJ, M, PRV a po splnění každého úkolu dostali indicie, které je na konci příběhu dovedly k pachateli. A věřte nevěřte - pachatelem nebyl ani lékař, ani elektrikář, ale paní učitelka Lenka, která neměla ráda Vánoce. Naštěstí svého činu zavčas litovala, saně vrátila a Vánoce byly zachráněny.

Ze severské hory Korvatunturi, sídla Santa Clause, jsme se poté přesunuli k českému Ježíškovi. Dopisy Ježíškovi z již z oken dětí doma zmizely, dopisy ze školy, kde se prvňáci zpovídali z chování a píle ve škole teprve dnes v noci položí paní učitelka na okno . A že prvňáci umí jen několik písmenek a že ještě nedovedou napsat opravdový dopis? Ale dovedou. Některá písmenka doplnili, něco zakroužkovali a zbytek dokreslili. Podívejte se, jak se jim to povedlo!

Dopisy se určitě k Ježíškovi dostanou včas a od žáků 1. A společně s paní učitelkou k Vám míří přání pokojných a šťastně prožitých svátků.

Žáci 1. A a paní učitelka Kadlčíková