První rande

Jak nejlépe strávit páteční večer?

Žáci 8. B a 8. C se vydali na večerní přestavení do Městského divadla na Lidické ulici v Brně na zbrusu novou komedii První rande, která měla v říjnu premiéru. Půvabný komorní muzikál nesmírně vtipně ukazuje, co se může stát na prvním rande naslepo, na němž si hlavní aktéři Aaron a Casey přináší své „hlasy v hlavě“, jež k nim v podobě příbuzných či přátel originálně promlouvají a radí jim, jak se na schůzce zachovat. Je jasné, že je zaděláno na chytrou zábavu, v níž se potvrdí, že protiklady se skutečně přitahují.

Nejen vynikající herci, Aleš Slanina, Dušan Vitásek, Eliška Skálová, Daniel Rymeš, Svetlana Janotová, ale i sám režisér Stanislav Moša, byli zárukou výborné zábavy. Navíc jsme se nejen skvěle pobavili, ale i poučili o nebezpečnosti sociálních sítí. A že se divadlo opravdu líbilo, bylo patrné hned z první reakce a otázek žáků po odehraném představení: „Paní učitelko, to bylo úžasné! Kdy pojedete opět do divadla? A vezmete nás s sebou?“

Co dodat? Těšíme se na další kulturní zážitek! Na další kultuře na shledanou!

Simona Škaroupková