Přírodovědné bádání

Přírodovědné bádání se ZŠ Václavské náměstí

Ve čtvrtek 4. 11. hostil náš školní kroužek přírodovědných badatelů žáky 8. třídy ze ZŠ Václavské náměstí. Společně si žáci pokládali badatelské otázky typu: ,,Proč na podzim stromům opadávají listy?“, ,,K čemu je chlorofyl a kde se nachází?“ apod. a společně na tyto otázky hledali odpovědi a ověřovali si své hypotézy za využití znalostí z přírodopisu, chemie a fyziky s pomocí moderních technologií, které naše přírodovědná učebna nabízí.

V průběhu akce žáci zkoumali dýchání rostlin za využití Pasca. Pomocí intenzivního světla a jedlé sody podpořili proces fotosyntézy rostlin, které se obalily bublinkami. A vyzkoušeli si i filtraci, extrakci a chromatografii chlorofylů a karotenů z listů, které poté pozorovali pod UV světlem.

Všem zúčastněným se akce moc líbila a už teď se těšíme na další setkání a společné bádání.

Školní přírodovědný tým