Evropský den jazyků 2021

Evropský den jazyků je dnem podpory jazykového vzdělávání v Evropě. Slaví se každoročně 26. září už od roku 2001, a to z iniciativy Rady Evropy. Hlavním cílem je zvýšení povědomí veřejnosti o důležitosti jazykového vzdělávání a propagace jazykového a kulturního bohatství Evropy. Stejně jako v uplynulých letech i letos jsme se zapojili nejrůznějšími aktivitami napříč třídami druhého stupně. V anglickém jazyce se starší žáci stali detektivy a společně řešili například případ ztracené želvy. Prokázat museli orientaci v daném jazyce. Vše samozřejmě zvládli úspěšně. Mladší žáci se zase vrhli na vytvoření kreativního slovníku, když po chodbách školy hledali slovní zásobu spojenou s výukou, kterou si pečlivě zaznamenávali, abychom se v příštích hodinách mohli vrhnout na tvorbu slovníku. V hodinách německého jazyka se deváťáci pokusili vytvořit manuál pro každého cestovatele evropskými zeměmi. Zaměřili se totiž na to, jak v jednotlivých evropských jazycích pozdravit, poprosit, poděkovat, … prostě být slušným a vzdělaným obyvatelem starého kontinentu.

Andrea Valová a Jana Sovišová