Večerní Znojmo v pověstech

Většině 7. C musela přes léto škola opravdu chybět, protože když dostali možnost naučit se něco i večer po škole, s radostí přijali. A dokonce i s rodiči. Včera v osm večer se totiž sešli na Obrokové, aby se potkali s paní v dobových šatech, která je s lucernou provedla historickým centrem města a přitom jim vyprávěla pověsti s naším městem spojené. Nejvíce se jich týkalo Zikmunda Lucemburského, který u nás zemřel. Vyslechli jsme si čtyři možné verze jeho smrti a na závěr jsme hádali, která z nich je ta pravdivá. Je to ta nejméně pravděpodobná. Jestli vás zajímá, jak to se Zikmundem bylo, proč se jedna z uliček jmenuje Veselá, kde je zakopán poklad nebo jak Znojmo získalo své jméno, klidně se zeptejte sedmáků, určitě vám odpoví. A možná se s vámi podělí i o své dojmy spojené s nočním výstupem na věž.

Michaela Skopalová, Jana Sovišová