Znojmo, můj domov

První třída pomalu končí, před námi je již jen pár školních dní, ke kterým neodmyslitelně patří výlety, vycházky, poznávání nový zajímavých míst.

Na začátku června byli prvňáčci pasováni králem knih na čtenáře. Protože v 1. C děti čtou opravdu skvěle, tak je pan král pozval do svého království plného krásných knih. Nejdříve jsme si povídali o knihách, plnili různé úkoly, hádali postavy knih, názvy pohádek. Pak si každý vybral nějakou knížku a s chutí se do ní začetl jako správný knihožrout. Očka běhají po stránkách, čas v knihovně utíká velmi rychle, nechce se nám vůbec odejít, ale před námi je ještě mnoho zajímavého.

Nejdříve naše kroky míří k Mikulášskému kostelu, k jednomu z nekrásnějších kostelů Znojma, odkud je nádherný výhled. Historickým klenotem našeho města je Rotunda svaté Kateřiny, která stojí v areálu přemyslovského hradu. Nejen v hodinách prvouky, ale i ve školní družině jsme si o těchto památkách povídali, a tak právě nastala ta správná chvíle podívat se na ně pěkně zblízka.

Čas se pomalu naplňuje. Bez sladké zmrzliny by výlet nebyl výletem, dnes si ji již zvládneme koupit sami. Víme, kolik zaplatit a kolik dostaneme od paní prodavačky zpět. Těšíme se na další výlet, na další zážitky.

Děti s 1. C s paní učitelkou a paní asistentkou

Simona Škaroupková, Iveta Dobšáková