Každý z nás je unikát

Jak jsme pojali hudební výchovu distančně? Po dobu uzavření škol a zákazu kolektivního zpěvu nacvičovali žáci třídy 3. C v 2. pololetí individuálně písničku Unikát, kterou nazpívala slovenská zpěvačka Mária Čírová. Děti zpívaly samy doma podle instrumentálního doprovodu, své pocity konzultovaly s paní učitelkou a postupně si tuto písničku úplně zamilovaly. Následovala trpělivá práce v nahrávacím studiu, kde každý zvlášť nazpíval svoji verzi. Díky moderní technice se mohly všechny dětské hlásky potkat v jedné nahrávce, do které děti vložily všechen svůj um, zápal a nadšení. Velký obdiv těmto malým, zatím hudebně neškoleným zpěváčkům, že se dokázali poprat s takto pěvecky náročnou písničkou. Zhlédněte naše video, které jsme si zpracovali jako památku na 3. třídu. Každý jsme jiný, každý něco jiného dokážeme, každý z nás je prostě UNIKÁT!

Marcela Přibylová a děti ze 3. C