1. A v Národním parku Podyjí

Předposlední páteční školní den jsme se rozhodli strávit v přírodě, tedy přesně v Národním parku Podyjí. Máme velké štěstí, že tatínek naší Barušky z 1. A, pan Novák, je v této oblasti odborníkem a připravil pro děti zajímavé aktivity na Kraví hoře.

Nejprve jsme pozorovali krásy přírody v Gránickém údolí, kde je pro děti nachystáno spoustu naučných aktivit. Hlavně v horkém počasí to bylo příjemné.

Pak následoval výstup na Kraví horu, který byl už doprovázen zajímavostmi od tatínka Barušky. Poznávali jsme stromy, zvířata, soutěžili. Už víme, že např. akát nebo borovice černá nejsou pro náš národní park žádoucí. Děti se velice snažily, proto od pana Nováka získaly dva stromečky lípy, které si společně zasází.

Samozřejmě proběhlo i osvěžení dobrou zmrzlinou, nanukem a limonádou.

Musíme říci, že ti naši prvňáci jsou borci. Zvládnout cestu ze školy na Kraví horu a zpět, v průběhu si ještě zahrát fotbal a honičky, to klobouk dolů.

Děkujeme panu Novákovi a všem dětem za krásný den.

Ilona Březinová a Iveta Dobšáková