Dějepisná soutěž "Stroj času"

Zavřené školy, izolace a plošná karanténa nám všem dávala spoustu času a prostoru se ohlédnout do minulosti. Mohli jsme zavzpomínat na minulost méně či více vzdálenou, vzít si z ní příklad nebo naopak ponaučení. Ohlédnutí za minulostí bylo také tématem dějepisné soutěže „Stroj času“, které se mohli zúčastnit všichni nadšenci historie z II. stupně. Úkolem bylo napsat dopis nějaké osobě z minulosti. Mohl to být rodinný příslušník, panovník, vědec nebo objevitel, politik nebo kdokoli, s kým si už bohužel nemůžeme popovídat. Součástí dopisu měla být také nějaká rada nebo upozornění na to, co přinese budoucnost, případně také ocenění, co se danému člověku podařilo.

Setkalo se více než 40 různých dopisů a výběr nebyl vůbec snadný. Nakonec odborná porota zvolila vítěze:

1. místo – Daniel Málek (9.C) za dopis Emilu Háchovi

2. místo – Markéta Navrkalová (8.D) za dopis Marii Terezii

3. místo – Petr Krotký (7.D) za dopis sv. Václavovi

Vítězům gratulujeme a děkujeme všem ostatním za účast a jejich povedené příspěvky!

Yvetta Krejčová a Kateřina Semotamová (za předmětovou komisi Dějepis a Výchova k občanství)