Tamarín pinčí

Inspirovali jsme se krásnou knihou spisovatele, ilustrátora, malíře, hudebníka a divadelníka Petra Nikla - Jiné taje opic, která je plná roztodivných a roztomilých opiček. Nejvíce nás zaujala opička s trochu legračním názvem - tamarín pinčí. Toto milé zvířátko nás provázelo celým vyučováním. Díky němu jsme si odnesli mnoho nových informací a motivovalo nás to k tvořivosti. Nejen krásné luštění opičí abecedy Petra Nikla, ale i vyhledávání v mapě, procvičení českého jazyka, získání nových informací, kreslení i modelování nás nesmírně bavilo. Děti byly úplně ponořené do práce, pracovaly individuálně i ve skupinách. Nakonec jsme zhlédli krásný film ze ZOO Jihlava o tamarínech a už se poohlížíme po dalším zvířátku.

Marcela Přibylová, Petra Podsedníková a děti ze 3. C