Můj domov

Dnešní školní den začal hádankou. Na zemi leželo osm písmenek, ze kterých jsme měli poskládat dvě slova (můj domov). Pak napsat, co nás napadne po přečtení. I když jsme prvňáčci, tak si dobře uvědomujeme, že je to místo, kde se ráno probouzíme, večer usínáme, cítíme lásku, pomoc, bezpečí, máme své nejbližší. Domov je jistota, zázemí, kam se rádi vracíme. Doma je zkrátka doma.

Všechny zadané úkoly se tedy týkaly místa, kde a jak žijeme. Vysvětlili jsme si rozdíl mezi bytem, domem, mezi vesnicí, městem. Mapa nám posloužila k orientaci, určení polohy našeho bydliště v České republice a k vyhledání hlavního města.

Nejvíce se nám líbilo tvoření domečků, ze kterých jsme si postavili vlastní krásnou vesničku pojmenovanou Sluníčkov, v níž bydlíme jen my, milé, laskavé a přátelské děti z 1. A s paní učitelkou.

Ilona Březinová