Výlet do ZOO

Minulý týden jsme si s dětmi ve 3. C moc užili. Prostě být ve škole, to je úplně jiná energie. Celý týden jsme pracovali na projektu - Výlet do ZOO s pádovými otázkami. Všechno učivo týdne ČJ, M, PRV, PČ, VV, HV se tímto tématem krásně prolínalo. Projektem nás provázela úžasná kniha - Živočichopis od Miloše Macourka. Tyto krásně a vtipně napsané příběhy (bajky) mají skutečnou hloubku a děti měly za úkol ten skrytý význam najít, poznat a vysvětlit. V pondělí jsme četli Hrocha, v úterý Slona, ve středu Zebru, ve čtvrtek jsme se zabývali tím, čím se tito savci živí, v pátek jsme přečetli Žirafu a konečně se také mohla uskutečnit hudební výchova s nástroji i naše oblíbená výtvarná výchova. Na pracovním listu tvořily děti vysvědčení z tělocviku pro libovolné zvířátko a vymýšlely disciplíny, které jejich zvířátko ovládá (nebo neovládá). Tím jsme se učili vnímat odlišnosti. Bylo to skvělé a už se zase těšíme za týden do školy.

 

Pádové otázky si lze procvičit také na videu:

https://www.youtube.com/watch?v=vNLmXnAsccU&t=46s

 

Marcela Přibylová, Petra Podsedníková a děti ze 3. C