On-line vysílání z jiné planety

Tento týden jsme měli ve 3. C on-line „Vysílání z jiné planety". Veškeré učivo jsme učili z jiných planet a dívali jsme se z výšky na naši planetu Zemi. Nejprve měly děti za úkol vymyslet název své planety. Jako slohové cvičení napsat pár vět o tom, jak to na jejich planetě vypadá, a graficky vše zpracovat. Děti to tak bavilo, že si nedaly ani on-line svačinovou přestávku, zapojily svoji fantazii a vytvořily úžasné výtvory. Byly rozděleny do skupin v prostředí Google Meet Breakout Rooms. Ve vytvořené Google prezentaci stačilo vyhledat své jméno a kliknout na odkaz, který děti přesune do jiné místnosti. Tam mohou děti v malé skupině společně diskutovat, spolupracovat a neruší ostatní. Zkoušíme si tak skupinovou práci on-line. Abychom měly přehled s paní asistentkou o individuální práci každého žáka, má každý žák naší třídy svoji vlastní tabuli Jamboard, kde má možnost kreativně tvořit, vyjadřovat své myšlenky a plnit zadané úkoly. Máme radost z krásných a originálních dětských prací i z toho, že vše zvládají obsluhovat, přesouvat se a tvořit v on-line prostředí děti 3. třídy úplně samy.

 

Marcela Přibylová a Petra Podsedníková