Velikonoční on-line projekt s dopisem od Mgr. Josefa Lady

S dětmi z 3. C jsme pracovali na předvelikonočním projektu nazvaném Jaro s Josefem Ladou. Projekt byl zpracován pro on-line výuku a zahrnoval právě probírající učivo českého jazyka, čtení, matematiky a prvouky. Vše se přirozeně prolínalo. Po celý týden nás provázely krásné obrázky a kresby Josefa Lady. Cílem bylo, aby se dětí ta jednoduchost a obyčejnost věcí z Ladovy tvorby citlivě dotkla a zanechala v nich nějakou stopu. Protože v jednoduchosti je krása. Jaro, příroda, úplně obyčejné dětské hry, velikonoční zvyky, tradice, život na vsi...

Než jsem se do sdílení projektu pustila, raději jsem oslovila vnuka Josefa Lady, který je majitelem autorských práv po svém dědečkovi, abych použitím obrázků a úryvků z knih nedopatřením neporušila autorský zákon. Velkým překvapením pro mě byl lidský, vtipný a milý dopis od Mgr. Josefa Lady. Projekt máme tedy schválený (a dokonce pochválený) přímo od potomka Josefa Lady, který si všechny zaslané materiály s učivem 3. třídy vyzkoušel na vlastní kůži i celé naše digitální procvičování učiva. Opravdu moc mě potěšila tato reakce a myslím, že přesně takto by to pan Lada chtěl.

Přečtěte si dopis od Mgr. Josefa Lady:

„Vážená paní Přibylová, Vy jste tedy Josefem Ladou nešetřila, ale vážně, projekt i zpracování jsou moc povedené a k výuce používat můžete. 10dílný test jsem zvládnul dobře, akorát Jarní květiny musela udělat manželka a dojel jsem na Domácí mazlíčky. Srdečně zdraví Josef Lada"

Aby to nebylo jen pasivní sezení u počítače, všechny tyto materiály jsem nahrála do Jamboard prostředí v Google. Tam měly děti možnost aktivně společně i individuálně na těchto materiálech pracovat, plnit úkoly, zapojovat se, zapisovat a dopisovat své myšlenky nebo výsledky.

Můžete si také vyzkoušet procvičení učiva stejně, jako pan Lada a děti z naší třídy:

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vQICb7OCoUkqv1-ZlXZCimyO-TKsVH2hxX1bJp_rsYtOVfVtIue6pZKco5Pg6VwMo-bCVTm1JTYZS-C/pub?start=true&loop=true&delayms=3000&slide=id.p

 

Marcela Přibylová, děti z 3. C a paní asistentka Petra Podsedníková