Červená, nebo modrá? Která ponožka je ta pravá?

Je neděle 21. března ráno, stojím před šatní skříní a dumám nad typicky ženskou otázkou: „Co si vezmu na sebe?“. V tom mě to trkne. Dnes je ten den. Dnes můžu podpořit všechny lidi s Downovým syndromem. A už hledám dvě různé ponožky.

Podobné ráno jako já nejspíše zažila spousta lidí na celém světě. Pro nás je však důležité, kolik jich bylo v naší škole, protože právě na tento den byla vyhlášena Ponožková výzva. Pravidla byla jednoduchá. Obléct dvě různé ponožky, vyfotit se, fotku poslat a tipnout, kolik dětí ze školy se této pestré výzvy zúčastní. Pro tři nejlépe tipující byla slíbená cena.

Kolečka, proužky, různé barvy a obrázky všeho druhu jsme dnes viděli na fotkách při vyhodnocování výzvy. Moc nás potěšilo, že se zúčastnily všechny třídy z prvního i druhého stupně. Někteří žáci byli velmi kreativní a zapojili nejen sebe, ale celou rodinu včetně svých čtyřnohých mazlíčků. Nejvíce se činila třída 1. B, kde soutěžilo 19 párů barevných ponožek. Asi jste všichni zvědaví, jaké je to konečné číslo. Bylo to více než jedna třetina, bylo to více než tři stovky, bylo to krásných 622 různých ponožek od 311 dětí. Přesný počet soutěžících netipnul nikdo, nejblíže však byli Ella Nekulová z 2. A, která si myslela, že se výzvy zúčastní 310 dětí a Elin Švecová z 1. B s Filipem Nahodilem z 5. B, kteří shodně hádali 312 žáků. Všem, kteří se rozhodli tuto výzvu podpořit a poukázat na jedinečnost lidí s Downovým syndromem, mnohokrát děkujeme. Výherci se mohou těšit na barevnou odměnu, která nemůže být jiná než ponožková.

Za školní parlament Jana Cholevová a Hana Brančová