Vesmírný týden

V rámci učiva prvouky a posledních událostí výzkumu kosmu - Mise Mars 2020, jsme zvolili na týden od 1. 3. do 5. 3. 2021 téma VESMÍR. Všechno učivo probíhalo distančně a prolínalo se tímto tématem. Vyzkoušeli jsme si vesmírnou on-line češtinu, kosmickou výtvarku, záhadnou prvouku i matematiku. Také z Vesmírného čtení se děti dozvěděly mnoho zajímavostí a informací.

Za domácí úkol měly děti spočítat, kolik dní trval let Roveru Perseverance ze Země na Mars. Také předponu vy-/vý- jsme si krásně vysvětlili na příkladech Vytrvalost a Vynalézavost a dalších kosmických záležitostech. I vesmírné doplňování pravopisu děti skvěle zvládly odůvodnit a napsat.

Přikládáme i kreativní výtvory dětí v prostředí Jamboard, na kterých pracovaly celý vesmírný týden. Na závěr měly děti možnost procvičit si učivo uplynulého týdne ve vesmírném procvičování. Můžete si také vyzkoušet učit se na jiné planetě.

Marcela Přibylová, Petra Podsedníková a děti ze 3. C

Vesmírné procvičování učiva: