Třídní kolo recitační soutěže v 5. A

Březen bývá tradičně dobou, kdy na naší škole probíhají třídní kola a také školní kolo recitační soutěže. Letos je všechno jinak, ale i v této nelehké době jsme se rozhodli v naší třídě soutěž uspořádat. Žáci se během jarních prázdnin pilně připravovali, aby nám v úterý 2. 3. mohli předvést své výkony.

V tento slavnostní den se sešla výjimečně celá třída na jedné on-line schůzce, paní učitelka s panem asistentem vylosovali porotu, která složila slib. Poté se už všichni zaposlouchali do textů, které si soutěžící připravili. Technika tentokrát neselhala, proto jsme si všichni mohli dopřát nerušený poslech pečlivě vybraných textů i básní. Porota hodnotila veřejně prostřednictvím chatu, paní učitelka s panem asistentem měli tajné hlasování. Po krátké písničce a poradě jsme se mohli konečně dozvědět, jak to všechno dopadlo.

Porota neměla jednoduché hodnocení, protože všichni se velice snažili a bodový zisk byl téměř totožný. Nakonec bylo vyhlášeno jedno první, dvě druhá a dvě třetí místa.

1. místo: Tereza Širůčková

2. místo: Tereza Škrabanová a Isabella Sofie Carvalho Almeida

3. místo: Julie Dobešová a Julie Jordánová

Všem soutěžícím patří velká gratulace, porotě pochvala za nestranné hodnocení a divákům poděkování za pozorný poslech.

Veronika Kadlčíková a Filip Škárka