Se skřítky do vesmíru

Dnes si děti vyráběly vesmírné skřítky, dva kamarády Ou a Au, kteří k sobě patří jako dvojhlásky. Jeden bez druhého neudělá nic, ale spolu zvládnou zdolat každou vesmírnou překážku. Nejdříve jsme společně vypočítali, kolik času budeme potřebovat, abychom vše hravě zvládli. Pak jsme si nasadili vesmírné roušky, poněvadž dodržování pravidel je důležité a nechceme nakazit vesmírné skřítky, a vydali jsme se plnit vesmírné úkoly. Nakonec si děti ve školní družině s paní vychovatelkou vyráběly planety. Každý si namaloval tu nejkrásnější planetu – naši Zemi. Potom si děti malovaly i ostatní planety, někdo si vybral Merkur, jiný Jupiter, malovala se i Venuše, zkrátka každý si vyrobil, co chtěl, ale pravidla jsme dodržovali všichni.

Pojďme se domluvit a dodržujme pravidla, ať se ta naše Země zase usmívá!

Děti z 1. C s paní učitelkou, paní vychovatelkou a paní asistentkou