Tři králové v 1. A

Svátkem Tří králů vrcholí vánoční období. V domácnostech by se měly odstrojit stromečky, schovat adventní věnce a uklidit vánoční dekorace. Rozhodli jsme se o tomto svátku zjistit něco více. Připomenutí příběhu o Josefu a Marii nás přivedlo až do Betléma, kam se přišli poklonit Ježíškovi tři mudrci, kteří také přinesli vzácné dary.

Legenda o Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi byla zajímavá. Přečetli jsme si také o lidových zvycích, tradicích, pranostikách, jež se vztahují k tomuto svátku. Sedmičlenné skupinky musely vypracovat zadané úkoly a odpovídat na otázky. Velmi se nám povedlo zdobení královských korun, s nimiž jsme si pak zahráli na koledníky. Víme, že v dnešní době slouží koledování spíš k charitativním účelům a datum 6. 1. si budeme dobře pamatovat.

Děti a paní učitelka z 1. A.