Jablko

Zdá se nám jablko někdy obyčejné? Obyčejné není. Jablíčko je vzácné. Je výjimečné! Někdy možná trochu zanikne mezi barevnými a načančanými exotickými ovoci v supermarketu.

Prospívá našemu tělu. A ne nadarmo se říká, že kdo jablko denně sní, ktomu lékař nechodí. Také rčení každý den jablko, od doktora daleko - je pravdivější, než byste si mysleli. O jablkách se říká, že jsou tokulaté lékárny. Každý šťavnatý kousek posiluje naši imunitu. Má účinky proti stresu, povzbuzuje náladu, a dokonce i omlazuje. Víte, že jablkoje nejzdravější plod na světě?

Kouzelné tajemství jablíček bylo objeveno už před tisíci lety. Nepodceňujme tuto superpotravinu. A kde seženeme toto ovoce? Roste prostě na vaší zahrádce! A pokud ne, tak příště, až půjdete nakupovat, nezapomeňte na jablka!

Na Vánoce po štědrovečerní večeři rozkrojte to nejkrásnější jablíčko. Ale pozor! Nevstávejte od stolu! Pokud se vám objeví hvězdička, znamená to, že budete mít po celý rok zdraví a štěstí. Tak, jako se hvězdička objevila nám. Všem dětem ze 3. C.

Paní učitelka, paní asistentka a děti ze 3. C

Zhlédněte naše video.