Svatý Mikuláš ve 3. C

Původně to vypadalo, že letos žádný Mikuláš chodit nebude. Ale přece jenom k nám do třídy přišel a obdaroval všechny opravdu krásnou mikulášskou nadílkou. Tentokrát byl za Mikuláše Jáchymek z naší třídy, který připravil pro všechny děti, paní učitelku i paní asistentku balíček se jménem a roztomilým dárkem. A nejen to. Také si přichystal skvělý mikulášský kvíz, u kterého jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o tomto světci. Víte třeba, jaký oděv oblékal Svatý Mikuláš? Který stát má Svatého Mikuláše za svého patrona? My už ano. Děkujeme moc Jáchymkovi za krásné dárky, které nás moc potěšily.

Takové aktivity mám při své učitelské práci ze všeho nejraději. Nápady, které vzejdou z dětí, nevymyslí je paní učitelka, ale vymyslí je děti.

I celé naše páteční vyučování probíhalo ve znamení adventu a svátku Svatého Mikuláše. Dokonce i výtvarná výchova a geometrie byly velmi kreativní. Skutečné modely geometrického tělesa - koule, jsme vymodelovali ze sněhu. Koulování a stavění z čerstvě napadaného sněhu dodalo tomuto dni tu nejhezčí atmosféru.

Pro třeťáky jsem vytvořila únikovou hru s mikulášskou nadílkou, která se odehrává virtuálně v naší vánočně vyzdobené třídě a je dělaná dětem přímo na míru. Mohou si ji vyzkoušet i ostatní děti. Pokud projdete všemi obrázky v naší třídě, procvičíte si tak zábavně aktuální probírané učivo 3. ročníku.

Odkaz na Mikulášskou únikovou hru naleznete ZDE:

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vTdno4-Xw2gJ0zD0JUTzWfJ7N2vE-62jvoKK0bkldTuHzLaqonbguhFx2w3wqU9VIjcmyehP7ZqHZfX/pub?start=true&loop=true&delayms=3000

Marcela Přibylová, paní asistentka a děti ze 3. C