Hilda a Sofie

Hilda nebo Sofie? Spisovatelka Hana Knopfová navštívala online dílnu čtení

O tom, že online hodina češtiny nemusí být vůbec nudná, jsme se přesvědčili v úterý se 7. A. Zájem o literaturu přetrvává mezi školáky i v době, kdy se nemohou setkávat osobně. Tentokrát jsme se spojili v rámci dílny čtení, ve které žáci představovali a doporučovali knihy svým spolužákům. Aby to ale nebylo tak jednoduché a děti se co nejvíce vžily do role, musely se převléci za hlavního hrdinu/hrdinku své knihy. Sedmáci prezentovali díla jako Babička drsňačka, Gump, Smiley, Harry Potter, Strážci sovího vrchu a mnoho dalších. Před webovými kamerami se míhaly postavy od Hermiony Grangerové až po Gumpa, psa, který naučil lidi žít.

Dílna čtení pokračovala nazítří, kdy nás v hodině navštívila začínající spisovatelka Hana Knopfová. Spojila se s námi ze svého rodného Šternberka a rozhovořila se o své prvotině Hilda a Sofie, která vyšla loňský rok v nakladatelství Albatros. Paní spisovatelka také zodpověděla četné dotazy dětí, které s nadšením využily této vzácné příležitosti. Díky autorce jsme zjistili, jak vzniká kniha od prvního nápadu, přes ilustrace, až po papírový výtisk.

Doufám, že se podaří zorganizovat více takových hodin, protože ohlasy dětí byly více než pozitivní.

Erika Konvalinová