Vyznanie

Myslím si, že málokomu z nás je teď do zpěvu. Nejen, že nemůžeme chodit do školy a učit se, ale nemůžeme ani kolektivně zpívat. Jenže zpívání je to, co máme ze všeho nejraději. Zpěv je víc než jen hudba. Jde o pocit sounáležitosti, pocit potěšit sebe, a hlavně ostatní. Mnoho lidí tento pocit nyní postrádá. Jako učitelka 1. stupně mám to štěstí, že součástí mojí práce je práce s hudbou ve spojení s dětmi. Jakákoliv nedokonalost je zde ve své podstatě naprosto dokonalá. Nechávám se velmi často dětmi inspirovat. Takové výsledky pak jsou opravdu krásné. Nejinak tomu bylo s touto písničkou, kterou si sama vybrala žákyně 4. třídy, Kateřina Čírtková. Tu před lety nazpívala slovenská zpěvačka Marika Gombitová. Uznaly jsme, že individuálním zpíváním v uzavřeném prostoru nahrávacího studia a následně přes internet, nikoho nenakazíme. Ba naopak. Můžeme potěšit všechny, komu také zpívání tolik chybí. Věříme, že naší písničkou přineseme trochu radosti k vám domů. Touha dokázat to, byla asi silnější,než my dvě.

Paní učitelka Marcela Přibylová a Kateřina Čírtková, žákyně 4. A