Otesánek v 1. B

Nenasytný Otesánek navštívil naši třídu, aby děti seznámil s písmenkem O. Ale buďte bez obav, žádné z dětí k svačince nespořádal, a dokonce mu děti poradily, co by měl jíst, aby se cítil dobře a neohrožoval své zdraví. Když nám totiž povyprávěl, co všechno v pohádce spořádal, všichni jsme se pěkně divili!

U dramatizace pohádky jsme se dost pobavili a pak nás čekala práce ve skupinách. Četli jsme slabiky, skládali první slova, vyzkoušeli písmenkový diktát a úspěšně jsme překonali cestičku plnou slabik. V matematice jsme nakupovali ovoce a zeleninu a porovnávali počty předmětů. Navázali jsme na páteční ochutnávku ovoce a zeleniny v prvouce, po které se jen zaprášilo, a putovali jsme společně s Otesánkem lesem, ve kterém jsme poznávali jehličnaté a listnaté stromy na základě ukázek větviček stromů.

Celý den byl bezva! Velká pochvala.

1. B a Martina Mahdalová