Plavání 3. B a 4. A

V letošním školním roce zahájily plavecký výcvik třídy 3. B a 4. A. Již na první lekci bylo vidět, že se děti vody nebojí a že do plavání chodí rády. Nemohly se dočkat, až skončí první část lekce, která je věnovaná bezpečnosti pohybu a pobytu na bazéně, zásadám hygienických návyků, a hurá všichni do vody! Pohybové hry, pár soutěží, disko ve vodě, rozdělení do družstev,  to vše se dalo za 90 minut zvládnout. V dalších lekcích by se děti měly naučit základy plaveckých způsobů znak, kraul, prsa, skoky do vody, pády do vody z plovoucího mostu, dle schopností také vytrvalostní plavání a měly by se také seznámit s prvky záchrany a dopomoci unavenému, tonoucímu plavci. Na 10 lekcí toho tedy málo není. Tak uvidíme, co kdo v prosinci v bazénu předvede. Držte nám palce!

Sylva Česneková, Světlana Bartůňková