Evropský den jazyků v 8. C a 9. B

Při příležitosti oslav Evropského dne jazyků byly pro žáky 8. a 9. tříd připraveny projektové hodiny v anglickém i německém jazyce. Cílem tohoto dne bylo poukázat na jazykové rozmanitosti, a hlavně podporovat žáky ve studiu cizích jazyků.

S žáky 8. C jsme se vydali na procházku historickým centrem Znojma z pohledu německy mluvícího turisty. Zkusili jsme pojmenovat známá místa německy, zjišťovali jsme si, kde by bylo nejlepší se ubytovat, najíst a vyměnit peníze. Navštívili jsme i turistické informační centrum, kde jsme nasbírali materiály s rozšiřujícími informacemi o památkách. Všechna místa jsme zdokumentovali, abychom v projektu mohli pokračovat ve výtvarné výchově při tvorbě mapy města s německými popisky.

S žáky 9. B jsme zůstali ve škole a formou samostatných žákovských projektů jsme procestovali různé kouty Evropy. Zaujalo nás, že jenom v Evropě existuje 225 původních jazyků, kdy většina z nich spadá do velké rodiny indoevropských jazyků. Prostřednictvím prezentací jsme přiblížili některé jazyky svým spolužákům, nechyběly ukázky písma a hudby v daném jazyce.

Iva Moltašová, Michaela Mouchová