Ukliďme Znojmo

Naše třída  5. A se zúčastnila akce Ukliďme Znojmo. V pátek ráno se žáci sešli            v Gránicích s paní Bystřickou, koordinátorkou projektu Zdravé město Znojmo a             s pracovníky firmy  Městské lesy Znojmo. Od pana Benešovského se dozvěděli, jak dlouho se rozkládají jednotlivé druhy odpadu v přírodě, a pak už vyrazili Gránické údolí od těchto odpadů osvobodit. Dostali ochranné rukavice, plastové pytle, podavače na odpad a vyrazili. I když se údolí kolem potoka zdálo poměrně čisté, přesto se jim podařilo nasbírat několik pytlů věcí, které do přírody rozhodně nepatří. Jako poděkování dostali naši páťáci nové tašky na tříděný odpad do třídy a drobné odměny.

Pěkný a pohodový den zakončili ve třídě hodinou výtvarné výchovy, která byla inspirována pobytem v podzimní přírodě.

Veronika Kadlčíková, Filip Škárka a žáci 5. A