Pohádkový den s Arabelou v 1. B

Princezna Arabela z daleké pohádkové říše navštívila naši třídu a my už umíme další písmenko A. Arabela si připravila pro děti mnoho zajímavých aktivit, soutěží a her, aby zjistila, jak jsou děti dobře připraveny na velký souboj s Rumburakem, který vždy usiloval o moc a vládu v celé říši pohádek.

Děti nejvíce bavilo lovení písmenkových rybiček z rybníku „Kníže“, ve kterém už odjakživa hospodaří vodník Česílko, číselný pohádkový souboj s Rumburakem, kouzelné počítání a soutěž s pohádkovým kvízem. Arabeliny aktivity v tělocviku, které daly prvňáčkům pěkně zabrat, s námi překonali i naši milí spolužáci z 1. C.

Souboj mezi skupinou princezen a čarodějů nakonec skončil vyrovnaně, takže se země pohádek musí mít stále před Rumburakem na pozoru!

Chválím všechny děti za nadšení, elán a chuť se pohádkově učit……………

Martina Mahdalová