Pohádková 1. B se představuje

Školní rok 2020/2021 je pro nás zcela jedinečný. Zahájili jsme povinnou školní docházku a stali se z nás prvňáci. Kdo si ale myslí, že s příchodem do školy končí legrace a zábava, ten se velmi mýlí. Naši cestu poznání budou doprovázet pohádkové příběhy a bytosti, které známe z filmů, knih a večerníčků. A proč pohádky?

Pohádka rozvíjí a vychovává osobnost dítěte, napomáhá rozvoji inteligence a poznávacích schopností. V pohádkách dítě poznává základní mezilidské vztahy a hodnoty společnosti. Velmi významný je fakt, že pohádka vyvolává v dětech emoce.

Naši cestu jsme odstartovali s maxipsem Fíkem, který nás seznámil s pravidly slušného chování, protože Fík chodil do školy a byl zkušený starší spolužák. A dnes na nás ve třídě čekala chaloupka plná voňavého perníčku. Nejdříve nám pohádku s loutkami zahrála hodná čarodějnice, příbuzná té zlé z chaloupky, a pak jsme se do dramatizace pustili my. To byla zábava! Dalším úkolem bylo hledání perníčků, orientace v lese, poznávání zvířecích zvuků, lesní hádanky, početní divadélko, vybarvování smrkových šišek a sbírání správného počtu hub. V tělocviku jsme se bavili hrou na „Jeníčka a Mařenku“, které chytala mlsná babka z chaloupky. Nakonec jsme naši chaloupku nazdobili perníčky.

Už se těšíme na další den s pohádkou……………………….

Moc chválím prvňáčky za velkou snahu a elán, který je provází celý den.

Martina Mahdalová