Vítejte v Mexiku!

V letošním školním roce bude třída 3. C cestovat po Mexiku. Inspiroval nás k tomu úspěšný hudební animovaný film Coco, ve kterém je hlavní postavou malý Miguel. Tento malý muzikant má velkou touhu ukázat svůj talent, stát se uznávaným hudebníkem a svým zpěvem těšit okolní svět. Přes všechny překážky si jde za svým snem. Tento příběh je nám velmi blízký. Je to příběh o lásce k hudbě, síle rodiny a víře ve vlastní sny. Nese poselství o velké důležitosti harmonické rodiny, pevného zázemí a také silnou myšlenku o tom, co pro nás znamená odkaz našich předků. Také dává velkou motivaci dětem. Nikdy se nevzdávat a jít si za svým snem. 

 

Když děti ze 3. C vstoupily 1. září do třídy, čekalo tam na ně skutečné Mexiko. Kaktusy, mexická sombrera a lamy. Je toho opravdu hodně, co nás bude na Mexiku zajímat. Těšíme se na všechny výrobky, hudbu, tance a zajímavosti této pozoruhodné země. Buenos días!

 

Paní učitelka Marcela Přibylová a paní asistentka Petra Podsedníková  

 

O našem celoročním projektu si přečtěte také v článku Znojemského deníku:

https://znojemsky.denik.cz/ctenar-reporter/tretaci-z-prazske-se-vraci-do-skoly-ceka-je-vyprava-do-mexika-20200901.html?fbclid=IwAR3VjsPZ0yd65GiuzccLJVo4zUaoDNpTKBwVOpM10-t7aTJl7F-7nBNJIdQ