Zámek v oblacích

Písničku z muzikálu Bídníci zazpívala Lea Bajáková, desetiletá žákyně 4. ročníku naší školy. Od ledna se připravovala v našem hudebním kroužku a vyhrála 1. místo ve zpěvu v krajské soutěži Karlovarský skřivánek v Brně. S touto písničkou měla soutěžit v březnu v celorepublikovém finále v Karlových Varech. Kvůli nouzovému stavu a pandemii covidu-19 se finále nekonalo. Bídníci (Les Misérables) - Castle on a Cloud (Zámek v oblacích). Příběh osiřelého a opuštěného děvčátka Cosette (Cosettky) z románu Victora Huga završí štěstím a láskou. Odehrává se ve Francii a zachycuje život nižších vrstev na začátku 19. století. Zabývá se nespravedlností společenského řádu, kritikou morálky tehdejší společnosti, ukazuje na těžký život a osudy dětí v nižší společnosti. Předává věčné poselství Victora Huga (1802 - 1885) - Sen o spravedlnosti a svobodě.

 

Marcela Přibylová