Pirátské hledání ztraceného zlata a stříbra v 2. C

Piráti jsou původně námořní lupiči. Přepadají obchodní lodě a často loupí. Naši piráti z 2. C si sami vyrobili pirátskou loď a při plavbě poztráceli uloupené zlato a stříbro. Museli ho jít hledat, protože takový poklad si nemohli nechat ujít! Podmínkou ale bylo nejprve vyluštit pirátské šifry, spočítat pirátskou matematiku, přečíst pirátské čtení a vypracovat další pirátské úkoly. Jakmile vše splnili, mohli se vydat hledat láhev s pergamenem, ve kterém byl záhadný dopis s nápovědou, kde zlato a stříbro hledat. Všechen ztracený poklad se šikovným pirátům podařilo najít a zažili jsme den jako v opravdovém Karibiku. Je nám docela líto, že tuhle hezkou akci s námi nemohli prožít i ostatní piráti z naší třídy, kteří se v současné době vzdělávají doma. Myslíme také stále na ně, tak přikládáme video se všemi dětmi z naší třídy. 

 

Marcela Přibylová, Petra Podsedníková a piráti z 2. C