Kuchtíci ze 3. A

Včera jsme se s dětmi vypravili do naší školní kuchyňky, abychom si ukázali, jak správně postupovat při přípravě pokrmů a jak správně stolovat. Čtyři hlavní kuchařky Barča, Klárka, Anetka a Maruška si vybraly svůj pracovní tým a daly se do práce. Každá skupina měla za úkol z předem připravených surovin nachystat pohoštění pro ostatní spolužáky. Je vidět, že děti doma maminkám pomáhají a že v kuchyni nebyly poprvé. Ve všech skupinách se krájelo, natíralo, strouhalo, upravovalo, všichni kuchtíci pilně pracovali. Za chvíli bylo pohoštění připravené. Ochutnali jsme sýrovou a rajčatovou pomazánku, obložené grahamové chlebíčky a šunkové jednohubky. Bylo toho tolik, že jsme si chtěli něco schovat na zítřejší svačinku, ale talíře byly během několika minut prázdné. Slíbili jsme si, že se do naší cvičné kuchyňky zase brzy vrátíme. Jaké dobroty děti připravily, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

Sylva Česneková