Zimní pobyt na horách

Ač se to za oknem nezdá, měla by být polovina zimního času. A tak se žáci z 3. – 5. tříd naší školy vydali na hory. Tradičně jezdíme do skiareálu Kyčerka, který je pro naše malé lyžaře ideální.

První dny nám počasím nepřály, ale my jsme využili tamějšího zázemí a navštívili jsme ve vedlejší vesnici Velké Karlovice hřebčín, z kterého pocházejí dostihové hvězdy Velké Pardubické. Měli jsem tu čest se seznámit se špičkovým dostihovým trenérem Františkem Holčákem, který je držitelem rekordů v počtu vítězství svých koní v historii Českého derby.

Nedaleko našeho hotelu Koník je brusírna skla, která zde funguje již po mnoho generací. Děti mohly nahlédnout pod zkušené ruce brusičů, kteří pracují na strojích starých i 70 let. Samozřejmě jsme neodolali a mnozí si odvezli skleněný suvenýr domů.

No, a když se konečně počasí trochu umoudřilo, netrpělivě jsme vyrazili na svahy, abychom dohnali první propršené dny. Za čekání se nám odvděčila páteční sněhová nadílka ve stylu ladovské zimy.

Po lyžování samozřejmě přišly na řadu společenské hry, diskotéky, promítání filmu a soutěž o nejoriginálnější účes, kterou vyhlásil pan doktor.

Na závěr děkuji svým kolegům, kteří se maximálně věnovali všem „účastníkům zájezdu“.

Veronika Stibůrková