Sama doma

tak se nazývá preventivní program pro žáky druhých tříd.

V pátek 7. 2. zavítala do 2. B paní Eva Smutná z MěP Znojmo, aby dětem přiblížila práci městské policie a taky s nimi probrala situaci, kterou občas zažívají. Občas totiž už i druháčci bývají sami doma.

Na příběhu Klárky, která odpoledne sama čekala v bytě na příchod rodičů, se děti aktivní formou učily, jak předejít možnému nebezpečí. Klárka totiž v příběhu prozradila neznámému muži do telefonu, že je sama doma. Krátce nato někdo zazvonil u dveří, Klárka otevřela a nebýt hodné sousedky, příběh by asi neměl dobrý konec.

Na dětech bylo vidět, že je příběh zaujal a v napínavých pasážích se jim až tajil dech. Když si nakonec všichni oddechli, uměli vyjmenovat chyby, které Klárka udělala. A byla jsem moc ráda, že uměli také popsat, jaké jednání by bylo v jednotlivých situacích správné.

Tímto děkujeme paní Smutné za její návštěvu a těšíme se za rok na viděnou.

Světlana Bartůňková