Einen Kinderpunsch, bitte!

Předvánoční čas přímo vybízí k tomu, abychom se ve všem tom shonu zastavili a nasáli vánoční atmosféru. My jsme se o to pokusili s žáky ze 7. A, 7. B, 7. C, 8. A a 8. C, se kterými jsme se vypravili do Vídně. Po krátké cestě, kterou nám zpříjemňovala paní průvodkyně svým výkladem, jsme se vydali na procházku po městě, kde jsme viděli mimo jiné Hofburg, Stephansdom, parlament nebo radnici.

Nikde jinde si žáci lépe nevyzkouší své jazykové znalosti než přímo v zemi, kde se daným jazykem hovoří. Mohli si tak v praxi ověřit, zda se zvládnou dorozumět a musíme říct, že se jim dařilo, ačkoli jim někdy musela vypomoci angličtina. Ochutnali tak místní speciality jako ovoce na špejli v čokoládě, klobásy v bagetě nebo polévku v chlebu. Když nám začala být zima, zahřáli jsme se dětským punčem nebo horkou čokoládou. Někteří z nás si nechali na památku hrnečky, které jsou pro vánoční trhy ve Vídni typické. Domů jsme se vraceli příjemně unaveni a někdo i se suvenýry v batohu.

Petra Vocílková, Erika Konvalinová, Hana Fojtáchová