Kam dál?

Naše deváťáky čeká obtížné rozhodování. „Kam po základce?“ ptají se. Zjistit odpověď na tuto otázku jim možná pomůže projekt PolyGram, jenž podporuje Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova a do kterého je zapojena i naše škola.

Žáci ze třídy 9. B měli ve středu 13. 11. 2019 možnost vyzkoušet si středoškolskou praxi právě na „Dvořce“. Rozdělili jsme se podle zájmu do dvou skupin. První skupina objevovala výrobní proces másla a sýru, z druhé skupiny se stali cukráři. Ti měli za úkol vyválet a rozkrájet těsto, naplnit jej povidly a tvarohem, dobře zabalit, bochánek smočit v rozšlehaném vajíčku a posypat drobenkou. Po osmi minutách čekání jsme z trouby vytáhli plechy se svatebními koláčky. Byli jsme za práci mile pochváleni.

Známé pořekadlo „Kdo si co upeče, to si také sní“ jsme naplnili. Koláčky, sýr s máslem namazaným na chléb zmizely, jen se po nich zaprášilo.

Vendula Gabrhelová, Ivo Stibůrek