Réva rozezpívala celou tělocvičnu

Cimbálová skupina Réva ze Zlína, která se včera představila se svým výchovným koncertem, rozezpívala téměř všechny děti a paní učitelky, které se přišly na vystoupení podívat. Hudební výchova byla pojata opravdu netradičně. Děti se seznámily s hrou na klarinet, housle, cimbál a kontrabas. Muzikanti ukázali, že na cimbál a housle se dá zahrát cokoliv, například Má vlast od Bedřicha Smetany, nebo Malá dáma skupiny Kabát. Tělocvičnou hřměly Tři citrónky, Jožin z Bažin, ovšem nejvíce byly děti slyšet při písničce Když nemůžeš, tak přidej od skupiny Mirai. A protože máme ve škole také svoji cimbálku, předvedly děti pod vedením p. učitelky Marcely Přibylové něco ze svého repertoáru. Frída Oratorová zahrála na cimbál, své sólo si užila také Katka Čírtková. Dopoledne se vydařilo, Réva svým programem děti zaujala, děkujeme muzikantům za jejich vystoupení a našim žákům za aktivitu během koncertu.

Sylva Česneková