Co má společného chléb a pivo?

Na první pohled se zdá, že nic. Deváťáci se však v hodinách chemie dozvěděli, že opak je pravdou. Obojí totiž vzniká díky alkoholovému kvašení. Kvásek na chleba si dokážeme vyrobit přímo v učebně chemie, ale pivo tam bohužel neuvaříme. Naštěstí jsme však ve městě s velkou tradicí pivovarnictví a kam jinam bychom tedy měli za vědomostmi a zkušenostmi ve vaření piva jít než do znojemského městského pivovaru? Pan průvodce nám stručně vylíčil historii pivovaru, popsal celý proces vaření, nechal nás nahlédnout do samotné varny a do spilek, kde pivo kvasí, a dokonce jsme mohli ochutnat několik druhů ječmenného sladu. Závěr exkurze pak probíhal v ležáckých sklepích, kde jsme si mohli jednotlivé druhy piva sami načepovat přímo z tanků a prohlédnout si tak jejich rozdílnou barvu a vůni. Co má tedy společného pivo a chléb? Jak už víme hodně, proto tedy bývá právě pivo nazýváno tekutým chlebem národa našeho.

Jana Cholevová