Hvězda a planetárium Brno

Páteční dopoledne cestovali páťáci sluneční soustavou……………..

Průzkum vesmíru je fascinující a vždy přináší překvapivé poznatky. První zastávkou byl Měsíc, jediné vesmírné těleso, na kterém dosud lidé přistáli. Dalším cílem bylo bádání na Marsu, který se nejvíce podobá planetě Zemi a otázka existence života na jmenované planetě nás velmi zaujala. Naše výprava pokračovala k plynným obrům – Jupiteru, Saturnu, Uranu a Neptunu. Nezapomněli jsme ani na Merkur a Venuši. Poslední zastávkou byla trpasličí planetka Pluto, která nás uchvátila svými zasněženými ledovci.

Ve venkovních prostorách planetária a přilehlého parku jme si program zpestřili vědeckou stezkou. Její součástí je několik volně přístupných, hravých experimentů z fyziky a astronomie.

Chválíme všechny žáky za slušné chování a aktivní přístup.

Martina Mahdalová, Ilona Březinová a Lenka Semotamová