Stačí málo, abychom společně dokázali mnoho

Minulý týden probíhal po celé republice projekt 72 hodin, při kterém se dobrovolníci po celém Česku pustili do aktivit, které pomáhají druhým, přírodě, či jejich okolí.

V naší škole se tohoto projektu zúčastnilo 35 žáků ze 7. a 8. tříd, kteří si pro děti z naší MŠ  připravili dopolední program plný her, soutěží a tvoření. Společně jsme zasadili dva stromy a 46 keřů (za každé dítě navštěvující MŠ jeden keř), které budou v dalších letech upravovány jako živý plot.

Díky společně strávenému času jsme se velmi nasmáli, naučili jsme se spolupracovat, zažili jsme radost z dobře vykonané práce a snad budeme i více vnímat svět kolem sebe.

Poděkování patří žákům 8. C třídy, kteří v rámci hodin pěstitelských prací vyhloubili všechny jamky pro zasázení keřů i stromů, panu učiteli Stibůrkovi za vypůjčení zahradnického nářadí a za plnění všemožných (i nemožných) přání paní učitelky a paním učitelkám z MŠ za vytvoření příjemné atmosféry. Velký dík patří také sponzorům, díky kterým si děti z MŠ mohly odnést pěkné dárky a především děkujeme vám, žákům, kteří jste se do projektu dobrovolně zapojili společně s námi.

Všechny fotografie z této akce najdete ve fotogalerii školy.

Jarmila Olejníková, Vendula Gabrhelová