Vinobraní očima dětí

Tradiční znojemské vinobraní je za námi, ale my ve školní družině při ZŠ a MŠ Pražská jsme na ně ještě celý týden vzpomínali. Děti nadšeně vyprávěly o průvodu, krásně nazdobeném městě, o ohňostroji, rytířských turnajích a v jejich vzpomínkách nemohly chybět ani pouťové atrakce.

Ve všech osmi odděleních jsme si nejenom povídali, ale také jsme se pustili do malování. Některé děti namalovaly průvod, jiné rytíře a jejich erby, na obrázcích se často objevoval i ohňostroj, děvčatům se nejvíce líbila královna nebo dvorní dámy, samozřejmě, že nechyběly ani brány do města.

Obrázků bylo hodně a my jsme si je vystavili ve venkovním areálu naší krásné školy, aby si je mohli prohlédnout rodiče, ale i ostatní žáci, kteří už do družiny nechodí.

Všem se výkresy moc povedly a všichni malíři  byli odměněni.

Už teď se těšíme na příští rok, jaké nám tentokrát  naše město Znojmo připraví překvapení na tradičním vinobraní.

Děti a kolektiv vychovatelek při ZŠ a MŠ Pražská Znojmo