Nestůj a pojď

Hudba je prý něco, co se nedá naučit. S hudebním nadáním se prý člověk musí narodit. Opravdu? Je to schopnost vrozená, nicméně obrovský vliv na ni má nejen člověk sám (jak s ní naloží), ale i okolí a jeho působení. V naší hudebně jsou dveře otevřené pro všechny děti, které projeví zájem rozvíjet se v oblasti hudby. Ale samozřejmě jen vlohy nestačí. Je k tomu potřeba píle, čas a trpělivost. Někdy až zdlouhavá práce dokáže odradit ty, kteří právě trpělivost nemají. Ale pokud se objeví dítě, které opravdu chce obětovat čas a námahu, dostaví se potom skutečně hezké výsledky. Jednou takovou žačkou naší školy je Kačenka Čírtková z 2. A, která pilně trénuje, jako i další děti z naší školy, které navštěvují pravidelně hudební kroužky. Trvalo celé 2. pololetí, než jsme spolu v hudebním kroužku nacvičily zpěv písničky „Nestůj a pojď" a mohly jsme se vypravit s pocitem připravenosti do nahrávacího studia. Zajímavostí je, že písničku Kačka dokázala nejen zazpívat, ale sama také zapískat. Pak už jen stačilo strávit příjemné odpoledne v přírodě a pořídit fotografie k videoklipu, který je umístěn ke zhlédnutí na YouTube kanálu naší školy. A už se těším na další zájemce o podobnou práci v příštím školním roce.

Marcela Přibylová a Kačka Čírtková z 2. A

Nestůj a pojď