5. A naposled

5 let uteklo jako voda a nám nezbývá nic jiného než se rozloučit!!! V životě dospělého člověka je to kus života, ale u páťáků jde o polovinu jejich žití. A že jsme toho opravdu spoustu zažili od 1. třídy, o tom není pochyb – zábavné, ale i poučné výlety do Brna /centrum Vida, Bruno, planetárium, Technické muzeum/, hrady a zámky /Jaroměřice, Bítov/, letní i zimní pobyty v přírodě/ Březová, Kyčerka/, projektové dny /NP Podyjí, papírna Želetice/ výstavy, koncerty a další aktivity.

Poslední výlet jsme podnikli v našem rodném městě, které má opravdu co nabídnout. Projeli jsme na kánoích horní část řeky Dyje pod vedením instruktorů vodáckého oddílu Neptun. Mohli jsme při cestě pozorovat užovky, vážky, ledňáčky, kvetoucí vodní rostliny apod. Podvečer jsme využili zázemí školního pozemku, kde jsme si zahráli míčové hry, opekli špekáčky a přespali ve stanech, které jsme sami postavili. Druhý den ráno nás čekala cyklovyjížďka s rodiči Gránicemi přes Andělský mlýn směr Králův stolec, kde před námi utíkaly zelené ještěrky, které jsou tu vítanými obyvateli.

Děti zvládly fyzicky náročný výlet s úsměvem a plni zážitků ukončily svoji pětiletku na 1. stupni. Nejen jim, ale i jejich rodičům patří velká pochvala za výbornou spolupráci ve všech směrech. A v neposlední řadě poděkování za nečekané překvapení pro mě jako třídní učitelku, které se všem povedlo až do konce utajit.

Tak na 2. stupni ahóóój

Veronika Stibůrková + 5. A