Vydařený výlet 2. B

Ke konci školního roku obvykle patří hodnocení jeho průběhu, uzavírání známek, ale také příjemnějším věcem, jako je třeba výlet. Ten letošní jsme měli naplánovaný na Vranovskou přehradu a hrad Bítov. Mnohé děti ještě na Bítově nebyly a lodí po přehradě se plavil zatím jen jeden žák. A tak bylo naše těšení o to větší.

Konečně nastal vytoužený den 13.6.2019. Oblékli jsme si trička, která si všichni žáci 2. B pro tuto příležitost (a také na památku) vlastnoručně vyrobili a vyrazili autobusem k hradu Bítov. Po zakoupení vstupenek následovala velmi zajímavá prohlídka. Nejvíce se dětem líbila vycpaná zvířata – psi, kočky, veverky, opičky, ptáčci, medvědi, zebra, kanec, lev, tygr, kozel, kůň, kterému za jeho života chutnalo pivo a mnoho dalších zvířat. V komnatách a salóncích hradu si nejedna dívenka připadala jako princezna v pohádce, bylo opravdu co obdivovat. Po prohlídce nastalo nezbytné nakupování pohledů a suvenýrů i svačina – posilnění na cestu za Poseidonem. Od hradu nás čekal strmý kopec dolů k přístavišti, kam nám připlula naše očekávaná loď Poseidon. Plavba trvala asi hodinu a všichni jsme si ji nesmírně užili. Kluci i holky vyzkoušeli, jak funguje na lodi bar a nakoupili si různé dobroty, které si pak při plavbě vychutnávali. Líbilo se nám moc, že pan kapitán občas zatroubil na mávající človíčky na břehu a my jsme jim zamávali také. Jeden rybář na nás mával metr a půl velikým kaprem – ale jen plyšovým. Cestou nás míjeli lidé na pramicích, a dokonce jsme viděli chatu, kam se jezdí se svými rodiči rekreovat Matýsek. Také hrad Cornštejn se na chvíli ukázal a byla vidět i věž Rumburak. Most od pláže na hráz byl pro úpravy právě uzavřen, a tak jme si prohlédli nově opravenou hráz a vydali se k autobusu. Uťapkaní, ale s dobrým pocitem, že výlet se vydařil a všem se moc líbil, jsme dojeli do Znojma, kde si děti převzali rodiče.

V pátek nejlépe žáci shrnuli zážitky z výletu ve slohových pracích, které končily slovy: „Moc se mi to všechno líbilo!“ „Výlet se mi strašně moc líbil.“ „Bylo to hodně super!“

Slova dětí mohu potvrdit a pochválit je za skvělé chování, zvídavost a výdrž v horkém dni.

Zapsali: Ida Kopová a žáci 2. B