Výlet za 10 korun

Žáčci třídy 1. C se vydali na svůj první výlet. Moc krásný, laciný a úplně jednoduchý. Protože v jednoduchosti je skutečná krása. Stačilo nastoupit kousek od školy, zaplatit 5 Kč za cestu autobusem, ujet dvě zastávky linkou 812 a vystoupit v nedaleké malebné obci Plaveč. Vycházkou jsme došli k mlýnu Culpovec, kde na nás čekalo občerstvení u tety Boženky. Krásnou přírodou údolím řeky Jevišovky jsme došli k místu, kde byl ukrytý poklad. Pěší výlet pokračoval k okrasným rybníčkům V Kroužkách, kde si děti moc hezky pohrály s klacíky, s vodou, někdo zdolával kamenný brod, někdo lovil v potůčku a někdo se třeba jen tak uvelebil v měkkounké trávě. Pozorovali jsme zvířátka i rostliny a moc si užívali poklidné slunečné dopoledne. Byli jsme nadšení z toho, co vše se dá zažít za deset korun. Že není potřeba jezdit někam daleko, že i kousek od školy se dá objevit krásný kout přírody, který si na první pohled zamilujete.

Marcela Přibylová a Jana Šebáková