Prezentace školních prací

Prezentovat téma, které je nám blízké před třídou spolužáků, se nebojíme. Vytvářet prezentace se učíme během celého školního roku v hodinách informatiky, kultivovaně komunikovat před spolužáky nám nečiní žádný problém, na tom pracujeme od první třídy školní docházky. Jiná situace nastává v případě, že stojíme před třídou, která je zaplněná nejen kamarády, ale i rodiči a prarodiči, kantory, paní zástupkyní a panem ředitelem. Přidává se ostych, tréma, selhává hlas, přemýšlíme, zda to byl vůbec dobrý nápad přihlásit se na prezentaci školních prací. Byl! To ale zjišťujeme až v samém závěru. Byli jsme opravdu dobří! Témata, se kterými jsme vystoupili před posluchače, byla velmi různorodá. Objevovali se zvířecí mazlíčci, podmořský svět, počítačové hry, motorky, tanky, současný fenomén youtubering a svět Apllu. Obrovská zkušenost! Moc děkujeme za tuto možnost. Možná, kdo ví, bude jednou někdo z nás stát před zraky kolegů a prezentovat své vlastní nápady a myšlenky… Možná právě naši nejúspěšnější – Aneta Mazalová, Pavlína Peřinková, Jakub Hlávka a Raphael Kalenda. Ale každopádně začátek byl právě teď a možnost mají úplně všichni.

Páťáci