Lidské tělo jako celek

Naše tělo je díky evoluci neustále zdokonalováno a funguje jako komplexní mechanismus, ve kterém je vše propojené a probíhá zde spousta fyzikálních a chemických jevů, to naši žáci ví moc dobře.

Když se však jakéhokoli dospělého zeptáme, co se mu vybaví, když se řekne lidské tělo, napadne ho jen hromada masa pokrytá kůží, které se na základních školách věnuje jeden předmět, a to přírodopis, ve kterém se učí anatomie a fyziologie.

Žáci naší školy o lidském těle však slýchají i v jiných předmětech – ve fyzice, chemii, výchově ke zdraví nebo tělesné výchově.

A právě proto se společně se svými vyučujícími žáci  rozhodli vytvořit pohledy na lidské tělo očima fyziky a přírodopisu. Žáci 9. A se věnovali stavbě jednotlivých orgánových soustav lidského těla. Jejich mladší spolužáci, žáci 7. ročníků, se zaměřili na oblast fyziky a poukázali svými výtvory na fyzikální děje probíhající v lidském těle. Ty můžete vidět na chodbě u odborných učeben.

Ale pozor, výtvory žáků neslouží jako pouhá výzdoba chodby, ale staly se z nich plnohodnotné didaktické pomůcky používané ve výuce.

Petra Moravcová