Projektový den - rostliny a živočichové v našem okolí

V rámci projektového dne jsme se s žáky vypravili do gránického údolí. Žáci zapisovali rostliny a živočichy, které jsme cestou potkali. V údolí posvačili a poté jsme se vrátili do třídy, kde byli rozděleni do dvou skupin. Zde pracovali na výrobě plakátů s hlavními tématy: Rostliny a živočichové. Plnili různé úkoly v rámci mezipředmětových vztahů. Zopakovali si části rostlin a jejich funkce, dělení živočichů, vývojová stadia motýla či žáby. Výrobou lapbooků nebo šablon ke hře Logico Piccolo si zprestřili svůj projekt. Poslední aktivitou, byla soutěž nazvaná “Po čem šlapeme”. Žáci měli zavázané oči a bosou nohou vloženou do krabice měli poznat, co je v krabicích ukryto. Tato hra je velmi bavila a po prezentaci projektů jednotlivých skupin mohl být tento školní den nabitý spoustou zábavy, poznání a zkušeností ukončen.

Lenka Semotamová a 4. C